Kuran

Lutje nga Kurani Famëlartë

Lutje nga Kurani Famëlartë “Zoti ynë! Na jep të mira në këtë botë dhe të mira në jetën tjetër dhe na ruaj prej ndëshkimit të...

Artikuj

Pyetje-Pergjigje

Kam një problem me bashkëshortin, si mund ta zgjidh?

Fatma, 34, Tiranë Duke iu lutur Allahut (xh.sh.) që t’ju japë sukses në këtë punë fisnike që keni nisur doja t`ju bëja një pyetje: Jam...

Punët nuk më ecin mirë, më duket sikur ka ndonjë tersllëk....

Punët nuk më ecin mirë, më duket sikur ka ndonjë tersllëk. A ka ndonjë lutje që mund të më ndihmojë? Jam 28 vjeç. Megjithëse nuk...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Ajete - Hadithe - Lutje

Postimet e Fundit

Galeri

video

Mrekullia e Kuranit

Kuran

Flutura

Familja

Mësime që vetëm gjyshërit mund t’i japin!

Gjyshërit ofrojnë shoqëri të besueshme Lidhja mes gjyshërve dhe nipërve e mbesave është me të vërtetë shumë e veçantë. Një studim i Shoqatës Amerikane...

Rreziku brenda në shtëpi, vëzhgojini fëmijët tuaj

Shumë prindër kanë blerë kompjuterë si për interesin e tyre personal ashtu edhe për fëmijët madje në shumë raste kanë instaluar edhe internetin për...

Edukojini fëmijët nëpërmjet lojërave

Prindërit ose edukatorët duhet të kalojnë kohë cilësore me fëmijët e tyre, në mënyrë që të përcjellin tek ata afërsi, dashuri, përkujdesje dhe vlera....

Si t’i shfrytëzojmë në mënyrë të zgjuar pushimet e fëmijëve tanë?!

Pushimet, momente qetësimi Pushimet verore janë gjithnjë një moment qetësimi dhe pushimi, por jo në çdo aspekt. Nuk është shumë; e rëndësishme ku dhe si...

Nëna dhe babai, të padurueshëm apo çelësi i mëshirës

A janë me të vërtetë të bezdisshëm dhe të padurueshëm nëna dhe babai? Tani ju lutem, të mendohemi pak. Edhe ju keni qenë të vegjël,...

Koment